OGRZEWANIE ELEKTRYCZNE

KOMFORT CIEPLNY JEST TO STAN, W KTÓRYM NIE JEST NAM

ANI ZA CIEPŁO ANI ZA ZIMNO.

To tylko pozornie banalne stwierdzenie. Jednak zimą, ale także jesienią i wczesną wiosną komfort cieplny nie jest tak oczywisty. Dobrze znamy odczucie, gdy mimo tradycyjnych grzejników odkręconych na maksimum – nasze stopy marzną, a przegrzane powietrze, które unosi się ku górze wpływa na dyskomfort niejako przegrzanej głowy, a także przesuszone powietrze.

Takiego dyskomfortu nie doświadczają już ci, którzy wybrali „elektrogrzanie”. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ różnica między temperaturą powietrza w dolnych (np. 24oC) i górnych (20oC) partiach pomieszczenia jest mała. Oznacza to, że nie dochodzi do gwałtownego unoszenia się gorącego powietrza ku górze, a przez to nieustannego niedogrzania dolnych partii przestrzeni.

Przy elektrycznym ogrzewaniu podłogowym temperatura podłogi jest nieznacznie wyższa od temperatury, jaką mamy w pomieszczeniu. Ciepło jest rozprowadzane równomiernie na całej powierzchni podłogi zgodnie z prawami fizyki. Ciepło wokół stóp unosi się powoli, ogrzewa całe ciało i daje uczucie pełnego komfortu. Tym sposobem mamy warunki najbliższe idealnemu rozkładowi temperatury uwzględniającemu fizjologię człowieka.

Jak widać przy ogrzewaniu elektrycznym nie ma strat ciepła, ciągłego podkręcania kaloryferów i tym samym wzrostu kosztów ogrzewania. Porównując to do sytuacji, w której stosujemy tradycyjne ogrzewanie kaloryferami wyglądałoby to tak – temp. przy podłodze to 18oC a przy suficie 26oC).

Ogrzewanie elektryczne może być głównym źródłem ciepła lub też może świetnie uzupełniać istniejącą instalację grzejną. Może być montowane w nowych budynkach, inwestycjach, może być też instalowane w istniejących już obiektach – a co najważniejsze w prosty sposób.


Możesz ogrzewać cały dom lub tylko wybrane pomieszczenia lub dom letniskowy w zimniejsze dni, rury, dachy – chronisz się wtedy przed kosztownymi skutkami zamarzającej wody, podjazdy przed posesją – unikniesz niebezpiecznych sytuacji i wypadków, które zazwyczaj nas dotyczą przy zmarzniętej i śliskiej nawierzchni. Tyle i o wiele więcej zastosowań ma ogrzewanie elektryczne – zobacz info obok. Nie ma wśród nich potrzebnego Tobie systemu? Żaden problem – stworzymy go dla Ciebie! Uwielbiamy wyzwania.

RODZAJE OGRZEWANIA

TANIE ELEKTRO-GRZANIE

W powszechnej opinii przyjęło się, że elektryczne ogrzewanie równa się wysokim kosztom. My chcemy powiedzieć, że to mit, a niskie rachunki są osiągalne! Zdarza się niestety, że przez to błędne przeświadczenie rezygnujemy z wygody, jaką daje idealnie dopasowane „elektrogrzanie”!
Wiele budynków to już obiekty o niskim zapotrzebowaniu na ciepło (energooszczędne) – i dlatego systemy grzewcze o niskich kosztach inwestycyjnych są tak atrakcyjne. Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że koszt instalacji elektrycznego ogrzewania jest najniższy ze wszystkich!

To, czy będzie tanio to kwestia dobrego zaplanowania ogrzewania – tutaj to nasza rola, by znaleźć dla Ciebie najkorzystniejszy układ i zaproponować rozwiązania. A co potem? Nie zostajesz sam! System sterowania zrobi, co zaplanujesz i zrobi to za Ciebie. SmartHome to już technologia dostępna dla każdego, prosta – i co najważniejsze ekstremalnie wygodna i oszczędna w myśl zasady – mądrze planujesz – do portfela nie nurkujesz!

Używając ogrzewania elektrycznego można płacić niskie rachunki. Potrzeba tylko dobrać system do indywidualnych potrzeb. Skąd masz to wiedzieć? Nie musisz – to my musimy wiedzieć! Jeśli zaprosisz nas do swojego projektu – po naszej rozmowie z Tobą będziemy wiedzieć, co Ci zaproponować i jakie rozwiązanie będzie najlepsze właśnie dla Ciebie. Nie upieramy się przy swoim – jesteśmy po to, by doradzać, reagować na potrzeby i realizować je tak, żebyś czuł komfort pracy z nami. Jednocześnie nasze doświadczenie pozwala nam powiedzieć, że jesteśmy pewni, tego, co będziemy Ci proponować.

Nadal nie jesteś przekonany co do niskich kosztów ogrzewania? Pamiętaj, że prąd to jedyne źródło energii, za które można płacić połowę ceny (II taryfa, 22:00-6:00, 13:00-15:00) Nie wierzysz, że w taki sposób ogrzejesz dom ? Zapytaj nas! Odpowiemy, dlaczego tak jest.

DLA KOGO JEST ELEKTRO-GRZANIE?


Dla każdego, kto chce odczuwać komfort w zimne dni, kto nie lubi przepłacać, a jeszcze ceni wygodę i bezobsługowość!

Elektro-grzanie jest po prostu dla Ciebie!

Jeśli jesteś typem inwestora, który wie już czego chce – to świetnie! Będziemy dla Ciebie partnerem, który wprowadzi Twój plan w życie, podpowie, gdy dostrzeże jeszcze większy potencjał w Twoich zamiarach.

A może wiesz, jaki rezultat chcesz uzyskać, ale nie wiesz, w jaki sposób? Świetnie! Jesteśmy tu dokładnie po to – zdejmiemy z Ciebie ten ciężar, a co więcej- pokażemy, co jeszcze możesz uzyskać. Dla nas to chleb powszedni. Znajdywanie rozwiązań na miarę potrzeb – to nie tylko nasz praca, ale i pasja!

Wiesz jedno – ma być ciepło, tanio i wygodnie? Jednak nie lubisz i/lub nie masz czasu, by zorientować się, co jest dziś na topie? Jakie technologie, rozwiązania, materiały? My też nie znamy się na lotach w kosmos, ale doskonale wiemy, jak projektować i wykonać ogrzewanie podłogowe.

ZALETY ELEKTROGRZANIA

OSZCZĘDNOŚĆ

Koniec z dużymi kosztami inwestycyjnymi!

Nie potrzebujesz ani komina ani kotłowni (wyposażenie kotłowni, instalacja wentylacyjna są ogromnym wydatkiem), a system ogrzewania elektrycznego to tylko przewody, folie, lub maty grzejne, kable i sterownik – i to zdecydowanie najniższe koszty inwestycyjne!

Brak potrzeby przyłącza gazowego to kolejna oszczędność.

Koniec ze stratami ciepła i pieniędzy!

System instalowany jest wyłącznie w miejscach użytkowanych przez domowników – nie ma potrzeby rozkładania np. maty grzewczej na całej powierzchni posadzki.

Koniec ze stratą pieniędzy na ogrzewaniem powietrza! Ogrzewanie ma ogrzać Ciebie! (więcej o cyrkulacji powietrza czytaj tu…)

W połączeniu z fotowoltaiką – zeroenergetyczny dom.

WYGODA I KOMFORT

Grzejesz, dokładnie wtedy, kiedy chcesz – nawet poza tzw. sezonem grzewczym.


SMART HOME

z dowolnego miejsca w domu, poza domem sterujesz tym, co się w nim dzieje – kiedy załączyć ogrzewanie, a w połączeniu z pozostałymi urządzeniami w Twoim domu, które możesz włączyć do aplikacji.


Optymalny rozkład temperatur w pomieszczeniach


to wspomniana już cyrkulacja powietrza – koniec z zimnym powietrzem przy podłodze, a ciepłym przy suficie – jak to jest w przypadku tradycyjnego C.O. – co powoduje odczucie, że mimo iż kaloryfery są gorące Ty nadal marzniesz w stopu, a odczucie nadmiernego ciepła w górnej partii pomieszczenia powoduje wręcz ból głowy od przegrzanego powietrza w górze (ciepłe powietrze ucieka do góry) – brzmi znajomo?


Luksus, który staje się standardem dostępnym dla każdego

to ta przyjemność stąpania po ciepłych panelach, kafelkach itd.


Swoboda aranżacji dzięki braku grzejników.

EFEKTYWNOŚĆ 100%

Efektywność ogrzewania elektrycznego wynosi blisko 100%  

ze względu na brak strat ciepła podczas spalania oraz przesyłu

PEŁNA KONTROLA NAD KOSZTAMI

Termoregulatory z programowaniem czasowym umożliwiają precyzyjne określenie pory włączenia i wyłączenia ogrzewania podłogowego. W mieszkaniu z zainstalowaną np. matą podłogową ogrzewanie zawsze będzie wydajne, a koszty eksploatacyjne pozostaną pod pełną kontrolą.

ZDROWIE

I EKOLOGIA

Koniec z suchym powietrzem w pomieszczeniu!

Ogrzewanie elektryczne jest za  bezlitosne dla pleśni, której rozwojowi zapobiega –   pozostawiając suche ściany.

Instalacja nie wytwarza smogu.

Brak cyrkulacji kurzu, alergenów czy roztoczy w powietrzu.

Energia elektryczna uważana jest za najczystsze medium.

NIEZAWODNOŚĆ I ŻYWOTNOŚĆ SYSTEMU

System nie wymaga dodatkowej obsługi ani konserwacji.

Producenci np. mat grzejnych dają nawet do 25 lat gwarancji na swoje produkty.

NIŻSZA TEMPERATURA

W INSTALACJI C.O.

Uzupełniając ogrzewanie C.O. elektrogrzaniem  np. maty grzejne pozwalają na obniżenie temperatury na głównym źródle ciepła (kocioł C.O., pompa ciepła) o kilka stopni – przy czym komfortu cieplny jest zachowany. Tym sposobem znacząco spadną koszty zawiązane z zakupem opału oraz eksploatacją domowej instalacji centralnego ogrzewania.

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

20% mniej zapotrzebowania na energię cieplną z instalacji C.O. 

przy  dodatkowym elektrycznym ogrzewaniu podłogowym.