DOMY JEDNORODZINNE

Nowoczesny, ekonomiczny i wygodny system ogrzewania elektrycznego dla Twojego domu

Właściciele domów wybierają dziś coraz częściej rozwiązania, które przynoszą więcej korzyści niż systemy, które były najlepsze wiele lat temu.Komfort stąpania po ciepłej podłodze stał się dziś standardem dostępnym dla każdego.

Ogrzewanie elektryczne może być instalowane we wszystkich typach pomieszczeń (salon, sypialnia, łazienka, pokój dziecięcy, kuchnia,itd.), i pod wieloma rodzajami podłóg (terakotą, gresem, płytkami ceramicznymi lub kamiennymi, wykładziną dywanową itd.).

Kiedy okazuje się, że koszty inwestycji w elektryczne ogrzewanie podłogowe są najniższe w porównaniu do innych systemów grzewczych o porównywalnej jakości – jego atrakcyjność rośnie jeszcze bardziej.

Wybierz zdrowe ogrzewanie

Faktem jest, że elektryczne ogrzewanie podłogowe zapewnia małą różnicę temperatur podłogi i powietrza i przez to nie powoduje jego silnej cyrkulacji a co za tym idzie kurz i inne alergeny nie unoszą się w powietrzu. Właśnie z tego powodu elektrogrzanie  jest  zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla osób cierpiących na dolegliwości dróg oddechowych, a wręcz jest zalecanym dla nich systemem grzewczym.

Ciesz się komfortem cieplnym

Komfort cieplny jest to stan, w którym nie jest nam ani za ciepło ani za zimno.

To tylko pozornie banalne stwierdzenie.  Jednak zimą, ale także jesienią i wczesną wiosną komfort cieplny nie jest tak oczywisty. Dobrze znamy odczucie, gdy mimo tradycyjnych grzejników odkręconych na maksimum – nasze stopy marzną, a przegrzane powietrze, które unosi się ku górze wpływa na dyskomfort niejako przegrzanej głowy, a także przesuszone powietrze. Takich dyskomfortów nie doświadczają już ci, którzy wybrali „elektrogrzanie”. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ różnica między temperaturą powietrza w dolnych (np. 24oC) i górnych (20 oC) partiach pomieszczenia jest mała. Oznacza to, że nie dochodzi do gwałtownego unoszenia się gorącego powietrza ku górze, a przez to nieustannego niedogrzania dolnych partii przestrzeni. Przy elektrycznym ogrzewaniu podłogowym temperatura podłogi jest nieznacznie wyższa od temperatury, jaką mamy w pomieszczeniu. Ciepło jest rozprowadzane równomiernie na całej powierzchni podłogi zgodnie z prawami fizyki. Ciepło wokół stóp unosi się powoli, ogrzewa całe ciało i daje uczucie pełnego komfortu. Tym sposobem mamy warunki najbliższe idealnemu rozkładowi temperatury uwzględniającemu fizjologię człowieka. Jak widać przy ogrzewaniu elektrycznym nie ma strat ciepła, ciągłego podkręcania kaloryferów i tym samym wzrostu kosztów ogrzewania. Porównując to do sytuacji, w której stosujemy tradycyjne ogrzewanie kaloryferami  wyglądałoby to tak – temp. Przy podłodze to 18 oC a przy suficie 26 oC).