Kompleksowe rozwiązania
Ochrona nawierzchni gruntowych i dachowych przed śniegiem i lodem
Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe to idealne rozwiązanie w budynkach i miejscach użyteczności publicznej – usuwa oblodzenie oraz śnieg zalegający na podjazdach i schodach i tym samym zapewnia bezpieczne poruszanie się pieszych zimą po zewnętrznych powierzchniach, a także bezpieczne prowadzenie pojazdów. Systemy przeciwoblodzeniowe eliminują problem (i koszt!) ręcznego usuwania śniegu a także konieczność stosowania mieszanek rozmrażających, które wpływają szkodliwie na środowisko naturalne.
Systemy przeciwoblodzeniowe to rozwiązania, które chronią także dachy, rynny i rury spustowe przed uszkodzeniami spowodowanymi przez sople i zalegający śnieg. To rozwiązanie ma wiele zalet – brak stresu i nakładu pracy (zaangażowanie własnych pracowników lub wynajem specjalistycznych firm) a także dużo mniejsze koszta! Dla średnio śnieżnej zimy koszt wytopienie śniegu z rynien i rur spustowych (przy naszym systemie przeciwoblodzeniowym) to tylko ok. 5 zł/mb – co daje koszt ok 10-15 razy mniejszy od mechanicznego usuwania śniegu. Co, gdy zima jest bezśnieżna? – oczywiście oznacza to zero kosztów eksploatacyjnych.
Ochrona hydrantowych instalacji przeciwpożarowych
Odpowiednio dobrany system grzewczy będzie powodował, że rurociąg będzie wolniej się wychładzał, woda nie będzie zamarzała, a energia cieplna generowana przez kabel grzejny będzie uzupełniała straty energii rurociągu.
Sucha powierzchnia
Utrzymanie suchej powierzchni pod matami antypoślizgowymi stosowanymi przed wejściem do budynków oraz w drzwiach obrotowych to zadanie dla mat grzejnych. Deszczowe dni nie będą już zmorą żadnego zarządy budynku, bo nie będzie musiał martwić się już ryzykiem potencjalnych wypadków spowodowanych śliską nawierzchnią.
Przyjemnie ciepła podłoga oraz lustra wolne od pary
Ciepłe podłogi oraz wyeliminowany problem zaparowanych luster w łazienkach – to komfort ale i powoli już standard. Maty grzejne można zastosować nie tylko w zupełnie nowej łazience, ale także i tej remontowanej, ze starymi płytkami (maty można wówczas ułożyć się na starych płytkach).
Podgrzanie podłogi staje się ważne w przypadku podłóg kamiennych, które znajdują się np. w recepcjach.